A HAGYOMÁNYTEREMTŐ KÖZÖS ÉLMÉNY ÉS KALAND ÖSSZEHOZZA A TELEPÜLÉSEK IRÁNYÍTÓIT, DÖNTÉSHOZÓIT
A Nemzeti Regatta azonban több mint egy vitorlásverseny: kétnapos, szárazföldi helyszíneken megrendezett színvonalas, és változatos programokkal kiegészülő nyári családi fesztivál, amelyen a települések bemutathatják hagyományaikat és kulturális örökségüket.
Borkai Zsolt, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke fontosnak tartotta, hogy az esemény a Balaton az, amely közössé teszi.” – mondta el az esemény védnöke, Borkai Zsolt, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke, Győr polgármestere.
„Talán nincs is olyan magyar ember, akinek a Balaton ne foglalna el különleges helyet a szívében. A Balaton nem csupán egy tó, hanem a magyar tenger, amelyhez ezer szállal kötődünk. Gyermekkorunk pancsolásai, ifjúságunk táborozásai, és persze felnőttkorunk vitorlázásai is idekötnek bennünket, ahogy idekötnek a csodás tájak, a hangulatos strandok, a sült hal és a lángos illata, a balatoni programok és a tájegység borai is. A Regatta éppen ezért nem pusztán egy verseny, ahol csak a győzelem számít, hanem ez egy közös kaland, amely a mindannyiunk által olyannyira szeretett gyönyörűséges tó vizén zajlik. Aki a partról nézi, megannyi fehér csipkét lát, és gyönyörködhet abban, ahogy a vitorlák a kék ég felé mutatnak, és ahogy a hajótest a vizet fodrozza. Aki a vitorláson van, annak talán még szebb a látvány, és a parton állók apró pontok csupán. Az élmény mégis közös.
1. Nemzeti Regatta - Magyarország Településeinek Vitorlás Fesztiválja
Helyszín: Siófok
Időpont: 2016. június 11-12. (szombat és vasárnap)
Budapestet követően a Balaton és környéke az ország legfontosabb kiemelt idegenforgalmi régiója, a turizmusból származó bevételek és gazdasági eredmények egyik legfőbb generálója. A MOL Nagyon Balaton rendezvénysorozat keretében és Siófok város támogatásával megrendezésre kerülő Nemzeti Regatta megszervezésével a Balatoni Hajózási Zrt. fő célja, hogy felhívja a figyelmet arra, hogy a Balaton nem csak a régióban élőké, hanem közös nemzeti kincsünk. Az idegenforgalom és a turisztikai szolgáltatók, valamint az általuk foglalkoztatott munkaerő révén a tó közvetetten összeköti Magyarország valamennyi települését.
Witzmann Mihály a rendezvény védnöke, tősgyökeres balatoniként szívesen támogatja a kezdeményezést. „A Balaton fejlesztését célzó kormányhatározat nyomán a térség jelentős fejlődés kapujában áll, amellyel élnie kell a régió településeinek, vállalkozásainak, hiszen évtizedes távlatban meghatározó lehetőség előtt állunk. A lehetőségen túl azonban jelentős munka és összefogás is kell ahhoz, hogy a Balaton olyan hely legyen, ahova mindenki visszavágyik. Ez az összefogás jelenik meg a Nemzeti Regatta hátterében is. Ez az a szándék, amitől az esemény nem csupán egy vitorlásverseny, hanem egy jó hangulatú közösségi program, ahol a nyár nyitányaként, egy vidám és színes rendezvényen találkozhat az ország. Egy olyan alkalom, amelynek középpontjában a Balaton, a nyár és a hajózás áll. Találkozzunk június 11-én!”
Szita Károly szerint a vitorlázás bizonyos értelemben hasonlít a városvezetésre; melynek kapcsán az ember akkor teszi jól a dolgát, ha megbízik a másikban.Kaposvár polgármestere szerint, ha így teszünk az életben, s így teszünk a vízen is, akkor közös sikerekben lesz részünk.„A Nemzeti Regatta szervezői éppen olyan a célokat tűzték maguk elé, mint az összefogás, az értékteremtés. A Balaton mindehhez kiváló helyszín, a vitorlázás pedig remek alkalom arra, hogy hazánk csatlakozó települései bemutathassák és megismertethessék egymással az értékeiket. Kívánom, hogy vitorlásversenyük váltsa be a hozzá fűzött reményeket, és a következő években váljon meghatározó találkozási ponttá a hazai települések, közösségek életében.”
Dr. Páva Zsolt, Pécs polgármestere gyakorló városvezetőként szereti a kihívásokat, ezért állt nagy örömmel az esemény mellé védnökként. „A Nemzeti Regatta ötletét azért is támogattam a kezdetektől, mert ez a verseny nem pusztán erőpróba, de páratlan lehetőségeket is kínál arra, hogy a vitorlázással összehozza a települések irányítóit, döntéshozóit. Azt kívánom, hogy a megújult verseny maradéktalanul váltsa be a hozzá fűzött reményeket, s maradjon hosszú éveken át fontos találkozási pont a hazai közösségek, falvak, városok életében. Jó szelet, kedves sportbarátok!”
A Magyar Vitorlás Szövetség elnöke számára természetes volt, hogy egyből a Nemzeti Regatta mellé állt, hiszen a szívén viseli a magyar vitorlázás népszerűsítését, az összefogást.
„Sok évtizede tudom és érzem, hogy mennyi örömöt ad a vízen való lét, és szinte észrevétlenül teremtődnek nagyszerű emberi kapcsolatok, és barátságok. Tiszteletre, önmérsékletre oktat a természet, amelyhez nap, mint nap igazodnunk kell, ha vízre szállunk. Remélem, hogy a Nemzeti Regatta sikeres lesz és hagyománnyá válik, olyan rendezvénnyé, amelyen részt vesznek az ország minden csücskéből érkezők, vetélkednek egy jóízűt, begyűjtik az élményeket, majd hazautazva jó hírét viszik a szépséges vitorlázásnak. Jó szelet kívánok nekik az élet minden területén!” – fűzte hozzá
Dr. Kollár Lajos, a Magyar Vitorlás szövetség elnöke.
Kiegészítő technikai információk az érdeklődő településeknek:
A vitorlásversenyhez a hajókat és kormányosokat a Magyar Vitorlás Szövetség biztosítja a települési csapatok számára. A legénységet a települések maguk állítják ki.
Vegyen részt az Ön települése is a Nemzeti Regattán! Találkozzunk 2016. június 11-12-én Siófokon!
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése